Funky Witch

Funky Witch powstała w 2016 roku. Narodziła się z pasji do motoryzacji. Nadrzędnym celem było dostarczenie produktów najwyższej jakości. W związku z tym wybór odpowiednich komponentów okazał się nie lada problemem. Poszukiwania w Polsce nie dały rezultatów. Rozpocząłem poszukiwania poza krajem. Początkowo nawiązałem współpracę z japońskim producentem chemii samochodowej. Preparaty, które przyleciały z kraju kwitnącej wiśni, testowali znani użytkownicy największego branżowego forum w Polsce – Kosmetyka Aut. Niestety, tutaj także nie udało się osiągnąć zadowalających rezultatów.

W tym samym czasie szukałem dostawcy akcesoriów, przed wszystkim mikrofibr. Tak jak w przypadku kosmetyków priorytetem była najwyższa jakość. Dostawy testerów napływały przez 2 miesiące. Selekcja zajęła bardzo dużo czasu. Po wielu próbach pozostało trzech producentów. I tutaj znowu pomogli fachowcy z forum Kosmetyka Aut. Wybraliśmy 4 mikrofibry. Które od samego początku zdobyły uznanie użytkowników.

Jak często bywa w życiu zbieg okoliczności sprawił, że nawiązałem kontakt z profesjonalnym laboratorium w Stanach Zjednoczonych. Długie rozmowy i ciężka praca chemików pozwoliły na stworzenie pierwszych preparatów.

Kolejnym etapem prac były testy. Początkowo Funky Witch to quick detailer – Botox. Do dziś hit sprzedaży. Produkt przez wielu entuzjastów i specjalistów uznany za przykład prostoty i efektywności. PPZ – pryśnij, przetrzyj, zapomnij.

Następnie był szampon. Wash&Posh to produkt o neutralnym PH, wspaniałym zapachu i niesamowitej pianie. Kompleksowy preparat, więc obowiązkowym dodatkiem musiał być zmiękczacz wody. Dzięki temu podczas mycia zminimalizowano zacieki i waterspoty. Wash&Posh idealnie współpracuje z woskami i świetnie domywa.

Po wielu próbach opracowaliśmy recepturę płynu do szyb. Magic Ball miał ściśle określone zadanie. Musiał sprawdzić się na ciepłych szybach, nie mógł się mazać. Miał sprawić, żeby mycie szyb, szczególnie wewnątrz samochodów stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Cel został osiągnięty. Zero mazania. Dodatkowo po kolejnych kilku miesiącach poprawiliśmy formułę, wzmacniając siłę działania produktu. Dodaliśmy również składnik, który zostawia na szybach powierzchnię hydrofobową. Magic Ball bardzo szybko znalazł uznanie wśród użytkowników.

Czwartym produktem Funky Witch było APC – Blue Broom. Skuteczny preparat do szerokiego stosowania. Doskonale sprawdza się od silnika po tapicerkę. Duża moc czyszcząca to cecha, która pozwoliła odnieść sukces Blue Broom.

Następnie po 6 miesiącach prac, po wielu próbach pojawił się długo wyczekiwany Funky Witch Mademoiselle. Matowy dressing do plastików wewnętrznych. Rozwiązanie, które zaproponowała marka w bardzo krótkim czasie stało się wyznacznikiem efektu matowego w branży. Preparat zdobył ogromną popularność.

Kolejnym ważnym krokiem, który pokazał charakter marki był wosk. Składający się w 76% z naturalnych wosków produkt jest banalnie prostym w aplikacji. Starannie dobrane składniki, najwyższej jakości, pozwalają aplikować go nawet na rozgrzane elementy. Przy tym nie ma problemów z dotarciem. A efekt jaki po sobie zostawia definiuje jego nazwa – Hypnotic Icon.

W kolejnych miesiącach pracowaliśmy nad nowymi produktami. Koncepcje, rozmowy, testy. Dużo czasu i poświęcenia na stworzenie kolejnych preparatów. Coraz większa popularność marki pozwoliła szerzej planować nowe rozwiązania. Zdobyte kontakty zaowocowały rozpoczęciem współpracy z uznanymi w branży specjalistami. W roku 2018 marka Funky Witch poszerzyła ofertę o trzy nowości. Dressing do opon, cleaner do kół oraz dressing do plastików zewnętrznych. Bardzo duży wkład nad powstaniem tych preparatów miał Arek Kaźmierczak. Żywa legenda branży. Właściciel Old School Detailing. Miejsca, w którym spektakularną metamorfozę przeszło wiele ciekawych samochodów.

W tym samym czasie pomoc w opracowaniu produktów wniosła firma Clair- Kosmetyka Samochodowa. To przedsięwzięcie działa nieprzerwanie na rynku od 1998 roku. Właściciel, Paweł Witkowski, jest znanym i bardzo cenionym specjalistą.

W roku 2019 Funky Witch rozpoczęła współpracę jest Detailing Academy. Pierwszą w Polsce profesjonalnie zorganizowaną szkołą detailingu. Gdzie pod okiem specjalistów testuje się kolejne preparaty.

Dzięki temu Funky Witch może zaproponować doskonałe produkty. Proste w aplikacji, niezwykle skuteczne. Ciągły rozwój i ciężka praca pozwalają patrzeć w przyszłość i szukać kolejnych rozwiązań dla entuzjastów i specjalistów z branży autodetailingu.

funkywitch.pl